wtorek, 15 maja 2012 19:21
Rate this item
(0 głosów)

Monarch obsłuży Dreamlinery LOTu

787 Dreamliner LOT  BoeingPolskie Linie Lotnicze LOT podpisały list intencyjny z firmą Monarch z Wielkiej Brytanii, który jest deklaracją rozpoczęcia szczegółowych negocjacji w sprawie umowy dotyczącej obsługi samolotów Boeing 787 Dreamliner.

Niezależna spółka Monarch Aircraft Engineering, została wybrana na głównego dostawcę usług konserwacyjnych kadłubów samolotowych ośmiu Boeingów 787, z których pierwszy ma zostać dostarczony do LOT-u już w listopadzie br.

 

Zgodnie z warunkami umowy zespół bardzo doświadczonych inżynierów Monarch Aircraft Engineering utworzy bazę usług konserwacyjnych w Warszawie i będzie wspierał serwisowo operacje LOT-u.

 

Dreamlinery są wysoce zaawansowanymi technologicznie, najnowocześniejszymi samolotami świata. Dlatego wymagają doskonale wykwalifikowanych inżynierów, informatyków oraz nowoczesnych metod i narzędzi do obsługi technicznej. Monarch spełnia wszystkie te wymagania i zapewni naszym Dreamlinerom serwis na najwyższym poziomie – powiedział Tomasz Balcerzak, Członek Zarządu ds. Operacyjno - Technicznych PLL LOT S.A.

Monarch Aircraft Engineering zdobyła to prestiżowe zamówienie w wyniku złożonej procedury przetargowej na obsługę samolotów.

 

Monarch Aircraft Engineering Ltd świadczy usługi konserwacyjne i techniczne dla samolotów każdej wielkości. Zatrudniająca ponad 650 pracowników spółka posiada dwa główne zakłady konserwacyjne na lotnisku London Luton i na lotnisku w Manchesterze, jedenaście stałych Stacji Obsługi na lotniskach w Wielkiej Brytanii, Europie i Azji oraz trzy sezonowe Stacje Obsługi Europie i Azji.

Firma Monarch, poza wieloletnim doświadczeniem w obsłudze samolotów różnych typów m.in. Boeing 777, jest również dostawcą od 2007 roku usług typu Gold Carre, z czym wiąże się jej ścisła współpraca z Boeing Company w zakresie obsługi Dreamlinerów. Posiada odpowiednio przygotowaną i wyszkoloną kadrę oraz mechaników i inżynierów na typ Boeing 787.

 

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na podstawie: PLL LOT.


Tagged under

Related items (by tag)

back to top