czwartek, 02 czerwca 2011 22:21
Rate this item
(0 głosów)

Indie rozwijają Bezzałogowe Statki Powietrzne

lcra_staticIndie wyposażają swoje siły zbrojne w nowoczesne Bezzałogowe Statki Powietrzne. Preferują rodzime konstrukcje firm Bharat Electronics Ltd oraz Hindustan Aeronautics Ltd. Rustom-1 to BSP operujący na średniej wysokości bezzałogowiec o wadze 1100 kg. Na jego pokładzie ma znajdować się radar morski. Przewidywana długotrwałość lotu ma wynosić 15 godzin, a promień działania do 300 km. Transmisja danych do Rustom-1 będzie odbywała się za pomocą łącza satelitarnego.

Obecnie Indie dysponują 12 egzemplarzami BSP. W przyszłości Indie planują zakup BSP operujacego na dużych wysokościach. Przyszła platforma rozpoznawcza, ma być zdolna operować na wysokości 10,5 km przez 24 godziny. Jej zasięg ma wynosić 1000 km. BSP będzie mógł wykonywać misje w ekstremalnych warunkach atmosferycznych.

 

Indie rozwijają model nano-BSP, przeznaczonego do wykonywania zadań antyterrorystycznych oraz w terenie zurbanizowanym. Jego zasięg to 1 km. Długość kadłuba wynosi tylko 8cm. Urządzenie wyposażone jest w sensory oraz urządzenia nawigacyjne.

 

Na podstawie: Przegląd sił powietrznych


 


Tagged under
Social sharing

Related items (by tag)

back to top