czwartek, 12 kwietnia 2012 23:06
Rate this item
(0 głosów)

Boeing i Embraer zawarły porozumienie

embraer boeing ludzieEmbraer i Boeing poinformowały o zawarciu porozumienia o współpracy z korzyścią dla siebie, swoich klientów oraz światowego przemysłu lotniczego. Umowa z 9 kwietnia ustanawia ważną relację między dwoma największymi światowymi firmami lotniczymi.

Boeing i Embraer zamierzają współpracować na kilku obszarach, w tym będą dążyć do rozwoju funkcjonalności samolotów, które zwiększą bezpieczeństwo i wydajność oraz rozwiną wykorzystanie biopaliw w lotnictwie. Producenci zamierzają też szukać innych obszarów do współpracy, które mają przynieść obopólne korzyści i nowe rozwiązania dla ich klientów.

 

"Ta znacząca umowa pomiędzy dwoma liderami przemysłu lotniczego zapewnia realne możliwości zmniejszenia kosztów operacyjnych dla klientów i zwiększenia wydajności floty," powiedział Jim Albaugh, prezes Boeing Commercial Airplanes.

 

Ogłoszenie o porozumieniu zostało podane w tym samym dniu w którym rządy Brazylii i USA zgodziły się na rozszerzenie współpracy w kwestii lotnictwa cywilnego.

 

Boeing i Embraer są już zaangażowane w innych porozumieniach o współpracy. W lipcu 2011 producenci ogłosili wspólnie plany finansowania analizy możliwości wytworzenia paliwa z trzciny cukrowej. Natomiast w marcu 2012 roku, Boeing, Embraer i Airbus podpisały porozumienie dotyczące współpracy nad rozwojem alternatywnych, tanich biopaliw lotniczych.

 

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na podstawie: Boeing, Embraer.


Tagged under

Related items (by tag)

back to top