czwartek, 08 grudnia 2011 16:52
Rate this item
(0 głosów)

Pierwszy w Rosji nabywca Airbusa A320neo

A320neo_TransaeroLinie lotnicze Transaero Airlines, drugi co do wielkości przewoźnik w Rosji, podpisały zamówienie na osiem samolotów A320neo. Kontrakt jest wynikiem porozumienia podpisanego w sierpniu podczas Międzynarodowego Salonu Branży Lotniczej i Badania Przestrzeni Kosmicznej MAKS2011 w Moskwie.

Linie Transaero planują eksploatować samolot w szerokiej sieci połączeń krajowych i międzynarodowych zgodnie ze strategią ekspansji linii oraz wymiany floty na nowszą. Wybór silnika będzie ogłoszony w późniejszym terminie.

 

Dotychczas Airbus otrzymał zamówienia na  ponad 8100 samolotów z rodziny A320 i dostarczył ponad 4800 sztuk dla 340 klientów na świecie, co potwierdza pozycję modelu jako najlepiej sprzedającego się samolotu wąskokadłubowego na świecie. Model A320neo charakteryzuje się 95-procentowym podobieństwem operacyjnym do obecnie eksploatowanego A320, dzięki czemu doskonale pasuje do obecnie użytkowanych flot, a przy tym oferuje zasięg większy o 950 km lub większą o dwie tony ładowność.

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na podstawie: Airbus


Tagged under

Related items (by tag)

back to top