piątek, 07 października 2011 16:18
Rate this item
(0 głosów)

Negocjacje umowy lotniczej z Mołdawią

European_flag_outside_the_CommissionW Brukseli odbyła się druga runda negocjacji w sprawie zawarcia umowy o wspólnym obszarze lotniczym między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi z jednej strony, a Mołdawią z drugiej strony.

W oparciu o uzgodnienia dokonane podczas pierwszej rundy negocjacyjnej, obie strony szczegółowo przeanalizowały zmieniony projekt umowy oraz projekt memorandum z konsultacji. Szczególną uwagę poświęcono analizie kwestii bezpieczeństwa. Strona mołdawska przedstawiła prezentację na temat stanu bezpieczeństwa lotnictwa w tym państwie oraz procesu przyjmowania legislacji UE w tym obszarze.

 

Obie strony osiągnęły porozumienie na poziomie negocjatorów w zakresie projektowanego tekstu umowy oraz tekstu memorandum z konsultacji. Parafowanie umowy oraz podpisanie wspomnianego memorandum przewiduje się w najbliższych tygodniach. Projektowana umowa umożliwi stopniową integrację rynków transportu lotniczego Mołdawii i Unii Europejskiej poprzez z jednej strony liberalizację warunków przewozów lotniczych, a z drugiej strony zwiększanie integralności prawnej obu podmiotów w oparciu o implementację przez stronę mołdawską odpowiednich przepisów UE w zakresie m.in. bezpieczeństwa, ochrony lotnictwa, zarządzania ruchem lotniczym, ochrony środowiska oraz ochrony  konsumentów i praw pasażera.

 

źródło: ULC
Tagged under

Related items (by tag)

back to top