sobota, 15 lutego 2014 22:03
Rate this item
(0 głosów)

Kuwejt ma swojego C-17

c17 KuwejtTrzynastego lutego Boeing dostarczył pierwszego C-17 Globemaster III dla Sił Powietrznych Kuwejtu.
Samolot ma być użytkowany w operacjach wojskowych i cywilnych, w tym do pomocy humanitarnej i pomocy w przypadku katastrof.

"C - 17 spełnia specyficzne wymagania transportu powietrznego Sił Powietrznych Kuwejtu", powiedział płk Abdullah Al Foudari , zastępca dowódcy Sił Powietrznych. " Z tą maszyną mamy możliwość transportu dużych ładunków na duże odległości, latając na dużych wysokościach w gorącym klimacie, takim jak nasz, i lądowania na krótkich nieutwardzonych pasach." dodał płk Abdullah.

Kuwejcki C-17 swoim niestandardowym projektem malowania wyróżnia się spośród innych 259 tego typu maszyn dostarczonych do klientów na całym świecie.

"Kiedy ten C-17 będzie przylatywał z pomocą humanitarną, to na całym świecie ludzie w potrzebie będą wiedzieć, że pomoc przyszła z Kuwejtu" powiedział płk Abdullah.

 

Jak dotąd, Boeing dostarczył 260 sztuk C-17, w tym 223 do US Air Force , a pozostałe 37 do Kuwejtu , Australii, Kanady , Indii, Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabski i Wielkiej Brytanii.
W sierpniu 2013r. Boeing poinformował o zakończeniu produkcji C-17, które ma nastąpić po realizacji bieżących zamówień najprawdopodobniej w 2015r.

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na podstawie: Boeing.


Tagged under
Social sharing

Related items (by tag)

back to top