piątek, 11 maja 2012 17:07
Rate this item
(0 głosów)

Kazachstan zakupi 20 śmigłowców Eurocopter EC725

EC725  F LertRząd Kazachstanu podpisał list intencyjny o zakupie 20 śmigłowców EC725, co oznacza kolejne zamówienie tego wiropłata o średnim udźwigu. Śmigłowce, które zostaną zmontowane w Kazachstanie, będą użytkowane przez ministerstwo obrony tego kraju w pełnym zakresie możliwych misji.

Porozumienie, sformalizowano podczas odbywającej się w tym miesiącu wystawy wojskowej KADEX-2012 w Astanie. Na jego podstawie Kazachstan otrzyma model śmigłowca uzupełniający wobec 45 maszyn Eurocopter EC145, które Kazachstan zakupił w ramach ramowego kontraktu, obejmującego montaż na miejscu przez przedsiębiorstwo joint venture 50/50 z Eurocopterem w Astanie - Kazakhstan Engineering.

 

"Po tym, jak lokalny montaż śmigłowców EC145 w Astanie okazał się prawdziwym sukcesem, Eurocopter z dumą umacnia strategiczne partnerstwo z Republiką Kazachstanu i Kazakhstan Engineering. Opierając się na planie długofalowym, jak i na wzajemnym zaufaniu, stawiamy sobie wspólny cel zbudowania w Kazachstanie efektywnego przemysłu śmigłowcowego" – powiedział Olivier Lambert, Senior Vice President w segmencie sprzedaży i relacji z klientami firmy Eurocopter.

 

EC725  eurocopterEC725 może być wykorzystywany w szerokim zakresie rozmaitych misji

 

Śmigłowiec EC725

należy do gamy wojskowych śmigłowców typu Cougar o udźwigu 11 ton. Najnowsze kontrakty na ich zakup podpisano z instytucjami wojskowymi kilku krajów, w m.in. Francji, Brazylii, Meksyku, Malezji i, ostatnio, Indonezji. Możliwości tego modelu wyraźnie dowodzi fakt, że w wersji Caracal jest użytkowany przez francuski kontyngent wojskowy w Afganistanie.

Wielozadaniowy śmigłowiec EC725, zaprojektowany do wykonywania operacji z lądu i morza, jest wyposażony w system odlodzenia i może operować w warunkach zimowych. Jego awionika obejmuje czteroosiowego autopilota, maszyna ma dużą kabinę i może być wyposażona w szeroką gamę uzbrojenia i czujników.

Dzięki takiemu wyposażeniu, EC725 może być wykorzystywany w szerokim zakresie rozmaitych misji, na przykład do zadań transportu taktycznego, misji poszukiwawczo-ratowniczych (SAR), operacji specjalnych (C.SAR) i operacji na morzu (z okrętów i z wybrzeża).

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na podstawie: EUROCOPTER.


Tagged under
Social sharing

Related items (by tag)

back to top