niedziela, 19 lutego 2012 14:36
Rate this item
(0 głosów)

Indonezja kupuje dziewięć samolotów C295

C-295Spółka Airbus Military podpisała wiążącą umowę z PT Dirgantara Indonesia (PT DI) na dostawę dziewięciu wojskowych samolotów transportowych C295, które zostaną przekazane Ministerstwu Obrony Indonezji. W tym samym czasie podpisano umowę między PT DI a Ministerstwem Obrony Indonezji, w obecności Ministra Obrony, profesora dr. Purnomo Yusgiantoro, a także szefa Sił Zbrojnych, admirała Agusa Suhartono. Uroczystość odbyła się w trakcie targów lotniczych w Singapurze.

AM Casa IndonesiaPierwsza dostawa planowana jest na 2012 r., a zakończenie dostaw przewidziano na lato 2014 r.

Maszyny będą eksploatowane przez indonezyjskie wojska lotnicze na rozległym terytorium Indonezji, obejmującym ok. 17 tys. wysp. Samoloty będą uczestniczyć w misjach różnego rodzaju, w tym wojskowych, logistycznych, humanitarnych i związanych z ewakuacją medyczną.

Samolot będzie miał w Indonezji oznaczenie CN295.

Samolot C295

jest samolotem użytkowanym do wykonywania misji militarnych, transportowych i cywilnych, takich jak pomoc humanitarna, czuwanie nad bezpieczeństwem kraju, patrolowanie terenów nadmorskich oraz nadzór środowiska naturalnego. Dzięki mocnej konstrukcji i niezawodności oraz wyposażeniu w proste systemy ten średniej wielkości samolot taktyczny zapewnia wszechstronność i elastyczność wymaganą przy transporcie personelu, wojska, towarów na paletach lub w opakowaniach hurtowych, ewakuacji ofiar kataklizmów i innych wydarzeń, zadaniach logistycznych i komunikacyjnych lub też certyfikowanych zrzutach powietrznych.
C295 wchodzi w skład rodziny lekkich i średnich samolotów Airbus Military obok modeli C212 i CN235.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na podstawie: Airbus Military


Tagged under
Social sharing

Related items (by tag)

back to top