piątek, 22 lipca 2011 14:57
Rate this item
(1 Głosuj)

Możesz nauczyć się latać na prawdziwym SPITFIRE Featured


Spitfire_Mk_IX_Indianapolis

 

Dla wielu pilotów, latanie na Spitfire było do tej pory poza ich najśmielszym oczekiwaniem.

Teraz każdy pilot ma okazję spełnić to marzenie na Oxford Airport w Kidlington - pod warunkiem, że może wyłożyć 4500 funtów.

Po ponad 70 latach od pierwszego szkolenia rekrutów na tych samolotach,  Akademia Spitfire rusza w Kidlington w Wielkiej Brytanii.

Boultbee Flight Academy będzie oferować dwudniowy kurs za 4500 funtów dla tych, którzy posiadają już licencję pilota turystycznego. Pierwsze kursy mają rozpocząć się 26 lipca. Ich szkolenie zostanie przeprowadzone na w pełni odrestaurowanym dwumiejscowym Mark IX Supermarine Spitfire.

Szef Akademii,  Matt Jones, powiedział, że Spitfire, należący do Boultbee Brooks, był jednym z sześciu dwumiejscowych Spitfire pozostałych na świecie. Jones powiedział: "Naszym celem jest odegrać właściwą  rolę w zachowaniu wspomnień z ery tych samolotów i przekazaniu umiejętności potrzebnych do lotu i utrzymania tych statków powietrznych."

SpitfireIX_Biggin_Hill_1943

Na świecie istnieje tylko około 30 zdatnych do lotu myśliwców Spitfire.

 

Supermarine Spitfire — brytyjski jednomiejscowy myśliwiec zbudowany w wytwórni Supermarine w Southampton w Anglii. Jeden z najsłynniejszych używanych podczas II wojny światowej samolotów bojowych, na którym walczyli również Polacy.

 

na podstawie: ukga.com, wikipedia, oxford mail


 

Tagged under
Social sharing
back to top