niedziela, 17 lipca 2011 15:13
Rate this item
(2 głosów)

Lotniczy festiwal w Watorowie - byliśmy z Wami Featured

Watorowo_MyPiloci.pl_18

Zorganizowana przez Stowarzyszenie "Od Śmigła" impreza odbywała się na terenie FTO Adriana Aviation w Watorowie k/Chełmna.

Pogoda, mimo złych zapowiedzi i porannego sporego zachmurzenia, sprawdziła się. Mniej więcej od południa mieliśmy już piękne błękitne niebo, a słońce dostarczało kolejne porcje nowej opalenizny.

Watorowo_MyPiloci.pl_2 

Przez cały dzień, dla chętnych wrażeń odbywały się loty widokowe. Kto chciał, mógł się przelecieć największym jednosilnikowym dwupłatowcem An-2, Jak-12 czy też Cessna i podziwiać z lotu ptaka nadwiślańską skarpę i pobliskie Chełmno czy Świecie.

Watorowo_MyPiloci.pl_22 

Przed hangarem FTO Adriana, przez cały dzień gromadził się tłum chętnych do obejrzenia zaprezentowanych samolotów i śmigłowców. Każdy mógł zasiąść za sterami Cessny lub śmigłowca i poczuć się jak prawdziwy pilot.

Watorowo_MyPiloci.pl_10 

Dla zwolenników twardego stąpania po ziemi został udostępniony symulator lotu FNTP II, w którym pod okiem instruktora można było zasmakować pilotażu samemu trzymając za ster.

Watorowo_MyPiloci.pl_14 

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie „Od Śmigła” nie przypadkowo nazywana jest Festiwalem. Przez cały dzień na scenie muzycznej młode zespoły rockowe prezentowały swój kunszt muzyczny. Wieczorem scenę muzyczną zdominował bluesowy występ zespołu Blues Case. Artyści prezentowali zarówno własne produkcje muzyczne jak i znane i lubiane covery.

Watorowo_MyPiloci.pl_13 

Zaplecze stanowiły tradycyjne na tego typu imprezach budki z zapiekankami, kebabami, grille i piwo. Można było nawet sprawdzić swoje oko na strzelnicy ASG.

Watorowo_MyPiloci.pl_3 

Ta wakacyjna sobota na Festiwalu w Watorowie była doskonałym czasem do spędzenia w rodzinnym gronie na świeżym powietrzu a przy okazji zbliżenia się do lotnictwa, które potrafi być pasjonujące dla każdego, w każdym wieku.

Watorowo_MyPiloci.pl_11 

Wielkie słowa uznania dla organizatorów, którym udało się przygotować tą atrakcyjną imprezę. Miejmy nadzieję, że za rok, Festiwal Lotniczy będzie jeszcze atrakcyjniejszy i przyciągnie jeszcze więcej zwiedzających jak i samych lotników.

 

 

Watorowo_MyPiloci.pl_1 Watorowo_MyPiloci.pl_4
Watorowo_MyPiloci.pl_5 Watorowo_MyPiloci.pl_6
Watorowo_MyPiloci.pl_8 Watorowo_MyPiloci.pl_9
Watorowo_MyPiloci.pl_12 Watorowo_MyPiloci.pl_19
Watorowo_MyPiloci.pl_16 Watorowo_MyPiloci.pl_17
Watorowo_MyPiloci.pl_20 Watorowo_MyPiloci.pl_21
Watorowo_MyPiloci.pl_23 Watorowo_MyPiloci.pl_25
Watorowo_MyPiloci.pl_26 Watorowo_MyPiloci.pl_27

 

myPiloci.pl


Tagged under
Social sharing

Related items (by tag)

back to top