niedziela, 19 czerwca 2011 21:12
Rate this item
(0 głosów)

Marek Szufa nie żyje

Marek_Szufa

Marek Szufa zginął 18 czerwca podczas pokazów pierwszego dnia pikniku lotniczego w Płocku.

Na zakończenie pokazu AIR-SNAKE, wykonując pożegnalny przelot, samolot Marka Szufy, w trakcie wykonywania akrobacji uderzył w powierzchnię wody i zatonął.

Przelot pożegnalny był właściwie krótkim pokazem akrobacji, w czasie którego Marek Szufa wzbudził zachwyt publiczności widowiskowością przelotu.

Niestety samolot Christen Eagle Marka Szufy po wyprowadzeniu z nurkowania, już w płaskiej pozycji z dużą prędkością zderzył się z taflą wody i szybko zatonął.

 

 

Pilot po kilkunastu minutach został wydobyty z zatopionego wraka przez płetwonurków i po przeprowadzeniu trwającej ponad pół godziny akcji reanimacyjnej na brzegu rzeki został przewieziony do szpitala w Płocku.

18 czerwca 2011 roku, o godz. 21.45 na konferencji prasowej poinformowano, że pomimo intensywnych wysiłków, nie udało się przywrócić czynności życiowych Marka Szufy, który o 19.20 został uznany za zmarłego.

 

Marek Szufa był wicemistrzem Polski w akrobacji lotniczej, miał wylatane ponad 20 tys. godzin na różnych typach samolotów i ok. tysiąca godzin na szybowcach. Był jednym z najbardziej doświadczonych polskich pilotów. Pasją Szufy było modelarstwo samolotowe w klasie GIGANT F3M i F4G, w tej dyscyplinie był również wielokrotnym Mistrzem Polski.

 

 

Najbliższym, Rodzinie, przyjaciołom i wszystkim którzy znali wybitnego lotnika Marka Szufę, składamy wyrazy szczerego, głębokiego współczucia i ogromnego żalu.

Zespół myPiloci.pl

 


Tagged under
Social sharing

Related items (by tag)

back to top