wtorek, 07 lutego 2012 16:00
Rate this item
(5 głosów)

Przeleciał nam rok Featured

Łask2Dzisiaj mija rok od powstania portalu lotniczego myPiloci.pl

Wydarzenie dla nas ważne, zatem kilka słów refleksji i podsumowań, którymi chcemy się z Wami podzielić.

7 lutego 2011r., po czterech miesiącach przygotowań i testów, uruchomiliśmy Portal dla wszystkich miłośników lotnictwa. Założenia były proste, portal ma dostarczać nie tylko informacji, ale także integrować środowisko zainteresowane lotnictwem każdego typu.

Nasza idea sprawdziła się, o czym świadczy stale rosnąca liczba stałych czytelników i fanów portalu.

Podsumowując dotychczasową działalność możemy uznać ją za bardzo udaną, gdyż przez 12 miesięcy udało się osiągnąć status jednego z najlepszych i najczęściej odwiedzanych portali o tematyce lotniczej w kraju. Ten sukces jest dobitnym potwierdzeniem tego, że „chcieć to móc". Osiągnęliśmy tak wiele i przetrwaliśmy ten niemowlęcy okres bez żadnego specjalnego wsparcia finansowego czy zaplecza medialnego.

Jak to zawsze bywa, początki nie były łatwe. Zdarzyło się parę awarii i drobniejszych wpadek, ale zapał, determinacja i zamiłowanie do lotnictwa pomogły nam w dotarciu do dnia dzisiejszego.

Co ważne, staraliśmy się (i cały czas będziemy) razem z Wami uczestniczyć we wszystkich ważniejszych wydarzeniach lotniczych w kraju.
gizycko 1_1231Już w marcu byliśmy (a właściwie marzliśmy) na Lubelskich Zimowych Zawodach Samolotowych. Zaraz potem tłumnie witaliśmy A380 na lotnisku Chopina i relacjonowaliśmy warszawską Paragiełdę. W lipcu wybraliśmy się z Wami na lotniczy festiwal w Watorowie natomiast w sierpniu spędziliśmy dwa dni na niesamowitym Mazury Airshow. Razem z licznymi mieszkańcami stolicy odwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego podczas Święta Wojska Polskiego.

radom d1_foto1_1076Przez dwa dni byliśmy z Wami na niezapomnianym Radom Air Show, ale nie zabrakło nas też na Festynie Lotniczym w Łasku. Na koniec września degustowaliśmy wspaniałe lotnicze filmy serwowane podczas Fly Film Festival.
W październiku spędziliśmy długą Noc w Instytucie Lotnictwa a w listopadzie zwiedziliśmy centrum serwisowe Airbusa na Okęciu.

FFF 2011_gala_29Podczas tych wszystkich wyjazdów i imprez zrobiliśmy prawie 6 tys. zdjęć i kilka godzin nagrań filmowych.
Ciekawe, że z naszych statystyk wynika, iż największą popularnością ze wszystkich tekstów na portalu cieszył się news o powstaniu 7 eskadry w Powidzu.

Ponieważ za powstaniem naszego portalu nie stoi żadne wielkie zaplecze finansowe, a całość jest stworzona i utrzymywana w całości jako pasjonackie przedsięwzięcie jego założycieli, to tym bardziej jesteśmy zachwyceni, że udało się nam osiągnąć w ciągu tego roku tak wiele.

Mimo, że praca przy portalu ma charakter charytatywny, a wręcz sponsorski, to naszym największym wynagrodzeniem jesteście Wy, nasi Czytelnicy. Każda kolejna osoba na Ferajnie, każde przeczytanie artykułu czy kolejny Fan na Facebooku, to dla nas najlepsze potwierdzenie tego, że to co robimy ma sens, że robimy to dla kogoś i ktoś to lubi. To także Wasza zasługa, że jesteśmy tu i teraz i możemy cieszyć się z Wami z tej rocznicy.

Staramy się, aby nasze strony były nie tylko ciekawe, ale i atrakcyjne wizualnie, co w portalu informacyjnym nie jest łatwe do wykonania. Co ważne, naszym celem jest pozytywna promocja lotnictwa. Pozytywna, to znaczy nienastawiona na afery i tanią sensację. My nie straszymy lotnictwem i nie wywołujemy paniki. Na naszych stronach rzadko znajdziecie informacje o katastrofach i wypadkach, jakich pełno we wszelkich informacjach prasowych. Kochamy lotnictwo, jesteśmy lotnikami i rozumiemy, że wszystko może się zdarzyć, ale nie ma nic wspanialszego niż wzbić się w przestworza i o tym chcemy Wam pisać.

A co przed nami?
Największym naszym problemem jest deficyt czasu potrzebnego na wprowadzanie w życie nowych pomysłów, nowych funkcjonalności. A mamy ich wiele. Dlatego zapraszamy wszystkich do współpracy i pomocy przy prowadzeniu naszego portalu.

Dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom za to, że
jesteście z nami.

Redakcja myPiloci.pl
Social sharing
back to top