środa, 18 kwietnia 2012 21:45
Rate this item
(0 głosów)

Nowy terminal w Jasionce otwarty

logo rzeszow jasionkaWe wtorek, 17 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie nowego terminala na rzeszowskim lotnisku w Jasionce. Nowy terminal kosztował ponad 102 mln zł, przy ponad 37 mln zł unijnego dofinansowania.

Prezes spółki Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka Stanisław Nowak poinformował, że od jesieni lotnisko zyska 18 nowych połączeń tygodniowo. "29 października przewoźnik OLT Expres zacznie latać z Jasionki do: Monachium (lotnisko Memmingen), Dortmundu, Hamburga, Paryża, Rzymu, Amsterdamu i Oslo" - dodał.

 

 EPRZ Terminal smNowy terminal prezentuje się imponująco

 

Gościem honorowym uroczystości był kpt. Tadeusz Wrona, który odebrał przyznany przez sejmik województwa podkarpackiego - honorowy tytuł i odznakę "Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego".

 

Mający prawie 14 tys. m kw. terminal powstał w 15 miesięcy. W przyszłości może być rozbudowywany o kolejne moduły. Budynek składa się z czterech kondygnacji, ma prawie 250 pomieszczeń, będzie monitorowany przez ponad 250 kamer. Jego planowana przepustowość to 720 pasażerów na godzinę. Oznacza to, że obsługiwane mogą być równocześnie cztery średniej wielkości samoloty pasażerskie. Pierwsi pasażerowie odprawieni zostaną w nowym terminalu 8 maja.

Port w Jasionce podczas Euro2012 będzie pełnił rolę lotniska zapasowego.

 

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć m.in. do: Frankfurtu, Warszawy, Gdańska via Katowice, Manchesteru, Barcelony-Girony, Londynu (lotniska w Stansted i Luton), Bristolu, Birmingham, East Midlands i Dublina.

 

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na podstawie: Rzeszów Airport.


Tagged under
Social sharing

Related items (by tag)

back to top