sobota, 07 stycznia 2012 19:21
Rate this item
(1 Głosuj)

Boeing zamyka fabrykę

Boeing_WichitaRedukcji budżetu na cele obronności, ograniczone możliwości pozyskania nowych zleceń i niezbędna w obecnych czasach optymalizacja struktury kosztów to powody dla których Boeing postanowił zamknąć fabrykę w Wichita.

Zakład należący do Boeing Defense, Space & Security (BDS) w Wichita zostanie zamknięty do końca 2013r. Zatrudnienie straci 2160 obecnych pracowników.

"Decyzja o zamknięciu naszego obiektu w Wichita była trudna, ale ostatecznie została podjęta w oparciu o dokładną analizę obecnych i przyszłych warunków rynkowych i naszą zdolność do utrzymania konkurencyjności przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb naszych klientów na najlepsze i najbardziej przystępne cenowo rozwiązania", powiedział Mark Bass, wiceprezes i dyrektor z BDS.

KC-767Boeing Wichita jest bazą dla programów B-52 i 767 International Tanker. Zakład zapewnia również wsparcie dla logistyki i planowania misji.

W ciągu ostatnich pięciu lat zamówienia realizowane przez zakład dobiegły końca a realizowane programy zbliżyły się do likwidacji. Zakład nie ma widoków na pozyskanie nowych zleceń zapewniających ciągłość biznesu.

Przyszłe konserwacje samolotów, modernizacje i wsparcie techniczne zostaną przeniesione do zakładu Boeinga w San Antonio. Projekty inżynieryjne zostaną umieszczone w zakładzie Boeinga w Oklahoma City.


Boeing Defense, Space & Security jest jedną z największych na na świecie firm specjalizujących się w obroności i bezpieczeństwie i największym na świecie producentem samolotów wojskowych. Firma zatrudnia 63000 pracowników na całym świecie.

Mimo decyzji o zamknięciu zakładu, podyktowanej przede wszystkim złą koniunkturą rynkową, producent nie zamierza zmienić cen 179 tankowców zamówionych przez U.S. Air Force. Po zamknięciu zakładu produkcja tankowców zostanie przeniesiona do Waszyngtonu.

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na podstawie: Boeing.


Tagged under

Related items (by tag)

back to top