piątek, 04 maja 2012 16:29
Rate this item
(0 głosów)

Lufthansa ma pierwszego Boeinga 747-8

Lufthansa 747 8 2Lufthansa jest pierwszym przewoźnikiem, do którego floty dołączył nowy Boeing 747-8. Po odbiorze w fabryce Boeinga w Everett, pierwszy „Jumbo" został zaprezentowany na swoim macierzystym lotnisku we Frankfurcie. Pierwszy rejsowy lot zaplanowano na 1 czerwca na trasie z Frankfurtu do Waszyngtonu.

„Z niecierpliwością czekamy aż Boeing 747-8 zadebiutuje w naszej flocie dalekiego zasięgu. Na pokładzie tego całkowicie na nowo zaprojektowanego samolotu oferujemy naszym pasażerom możliwość ekskluzywnej podróży w komfortowej Klasie Biznes", powiedział Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.

„Jesteśmy dumni z tego, że możemy świętować ten ważny etap wspólnie z Lufthansą, naszym partnerem od ponad 50 lat i pierwszą linią lotniczą odbierającą 747-8", powiedziała Elizabeth Lund, wiceprezes Boeinga i menadżer programu 747. „Lufthansa w znacznym stopniu przyczyniła się do zaprojektowania tego nowego i oszczędnego samolotu. Już wkrótce pasażerowie Lufthansy będą mieli możliwość poznania nowego poziomu komfortu na pokładzie 747-8, który jest prawdziwą >Królową Niebios< XXI wieku".

Wraz z rozpoczęciem regularnych rejsów Boeinga 747-8, pasażerowie Klasy Biznes Lufthansy będą mogli po raz pierwszy skorzystać ze wszystkich udogodnień nowej kabiny pasażerskiej. Nowy fotel jest wyjątkowo komfortowy, a po rozłożeniu również bardzo wygodny do spania. Dodatkowo zaprojektowano więcej miejsca na podręczne przedmioty oraz zapewniono wystarczająco dużo przestrzeni na umieszczenie bagażu w obrębie samego fotela. Warto również wspomnieć o indywidualnym systemie rozrywki z 15-calowym ekranem. Po naciśnięciu jednego guzika fotel zamienia się w wygodne łóżko, z płaską powierzchnią do spania o długości 1,98 m. Kolejną nowością jest innowacyjne rozmieszczenie foteli w kształcie litery „V". Dwa sąsiadujące ze sobą fotele są nachylone względem siebie i rozmieszczone wzdłuż centralnej osi. Takie ustawienie foteli pozwoliło dwukrotnie zwiększyć odległość między fotelami, co gwarantuje pasażerom Klasy Biznes jeszcze większą prywatność.

 

Po raz pierwszy, pasażerowie Klasy Pierwszej będą podróżowali w przedniej części pokładu głównego. Na pokładzie 747-8 jest to wyjątkowo spokojne miejsce - dzięki zewnętrznej izolacji, dźwiękochłonnym kurtynom oraz zastosowanym w podłodze materiałom dźwiękochłonnym.

Każdy z ośmiu foteli Klasy Pierwszej może zostać przekształcony w płaskie łóżko o długości 2,07 m i szerokości 80 cm, umożliwiając głęboki i relaksujący sen. Wraz z nową Klasą Biznes, ekskluzywną Klasą Pierwszą oraz dopracowanymi fotelami w klasie ekonomicznej, nowy Jumbo Jet oferuje najwyższy poziom komfortu każdemu z pasażerów.

 Lufthansa 747-8 3

Boeing 747-8 jest całkowicie nowym samolotem czerpiącym z najlepszych tradycji rodziny 747, która od 40 lat stanowi siłę napędową floty dalekiego zasięgu w Lufthansie. Samolot posiada nowe, ekonomiczne silniki oraz skrzydła z ulepszonymi właściwościami aerodynamicznymi. Zastosowanie nowych silników pozwoliło o 15 proc. obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2. Ponadto, emisja hałasu została zredukowana o 30 procent.

 

Lufthansa 747-8 1Boeing 747-8 ma 76,3 m długości i jest o 5,6 metra dłuższy od swojego poprzednika - Boeinga 747-400. Nowy Jumbo Lufthansy może przewieźć 362 pasażerów: ośmiu w Klasie Pierwszej, 92 w Klasie Biznes i 262 w klasie ekonomicznej.

 

Do 2015 roku Lufthansa odbierze łącznie 20 Boeingów 747-8. W tym roku planowany jest odbiór jeszcze czterech maszyn. Samoloty będą obsługiwać trasy z Frankfurtu do Waszyngtonu, New Delhi, Bangalore, Los Angeles oraz Chicago.

 

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na podstawie: Lufthansa AG.


Tagged under

Related items (by tag)

back to top