środa, 28 marca 2012 20:21
Rate this item
(2 głosów)

Lufthansa z Krakowa do Dusseldorfu

CRJ 900  Lufthansa25 marca Lufthansa zainaugurowała nowe połączenie z Krakowa do Dusseldorfu obsługiwane sześć razy w tygodniu przez nowoczesne samoloty typu Bombardier CRJ 900 i CRJ 700.

Pasażerowie mogą wybierać spośród 1000 miejsc tygodniowo w Klasie Biznes i ekonomicznej na trasie Kraków-Dusseldorf. Co więcej, Lufthansa uruchamia także dodatkowe, codzienne połączenie do Frankfurtu.
Łącznie z Małopolski linie oferują teraz 55 lotów tygodniowo do swoich hubów we Frankfurcie, Monachium i Dusseldorfie.

„Jesteśmy dumni z uruchomienia nowego, ważnego połączenia z Krakowa do naszego hubu w Dusseldorfie." - podkreśla Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.
CRJ 700  LufthansaNowe połaczenie obsłużą samoloty Bombardier CRJ 900 i CRJ 700.„Z tego lotniska oferujemy loty do ponad 60 miejsc w całej Europie i Ameryce Północnej. Dodatkowe codzienne połączenie z Krakowa do Frankfurtu nie tylko zwiększa elastyczność połączeń dla pasażerów z Krakowa, ale również podkreśla wzrost udziału naszych lotów z lotniska w Balicach" – dodaje. „Do tej pory stale inwestowaliśmy w krakowski rynek, dzięki czemu w ciągu ostatnich pięciu lat podwoiliśmy liczbę lotów i pasażerów. Jednocześnie zwiększyliśmy obłożenie samolotów do poziomu, który plasuje nas wśród najlepszych w Polsce."


Lufthansa inauguracja KRK-DUSNa zdjęciu: Ofer Kisch, dyrektor generalny Lufthansy na region Europy Środkowej oraz Jan Pamuła, prezes Kraków Airport (w środku), w towarzystwie Barta Buyse, dyrektora generalnego Lufthansy w Polsce, Grzegorza Michorka, dyrektora pionu handlowego Kraków Airport oraz załogi samolotu.


„Polska jest wiodącym rynkiem w regionie Europy Środkowej z siedmioma portami, które łączą ją z naszymi hubami w Niemczech"
– dodaje Ofer Kisch, Dyrektor Generalny Lufthansy w regionie Europy Środkowej. „W 2011 roku, na trasach między Krakowem a Niemcami, powitaliśmy ponad 300 000 pasażerów. To 20% wzrost w stosunku do poprzedniego roku, który plasuje nas na pozycji wiodącego międzynarodowego przewoźnika." – mówi. „Rozwijając nasze usługi szybciej niż rynek, jesteśmy w stanie zapewnić wysoki w nim udział, jednocześnie umacniając naszą pozycję w Krakowie w przyszłości. To pokazuje, że konsekwentna inwestycja w rozwój produktów i usług przynosi zyski, a klienci doceniają nasz wysiłek."

Po włączeniu do floty Lufthansy flagowego Airbusa A380, za kilka tygodni regularne rejsy rozpocznie także nowy jumbo jet Boeing 747-8. Zapewni on klientom nie tylko dostęp do nowej Klasy Biznes, ale również do ekskluzywnej Pierwszej Klasy oraz innowacyjnej klasy ekonomicznej. Najważniejszą cechą nowych foteli Klasy Biznes w Lufthansie jest płaska powierzchnia do spania o długości 1,98 m. Po naciśnięciu jednego guzika fotel zamienia się w wygodne łóżko.

Nowe fotele Klasy Biznes są głównym elementem największej dotychczasowej inwestycji Lufthansy dotyczącej wyposażenia samolotów. W ciągu najbliższych kilku lat, linie wydadzą około 3 miliardów euro na ulepszanie swoich produktów.

Bilet w obie strony na trasie Kraków – Dusseldorf będzie dostępny już od 399 PLN (zawiera wszystkie podatki i opłaty).


Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na podstawie: Lufthansa.


Tagged under

Related items (by tag)

back to top