sobota, 15 stycznia 2011 15:42
Rate this item
(3 głosów)

Kirtland zapewnia pilotów do filmu "Terminator: Ocalenie"

A-10

Baza sił powietrznych USA w Kirtland udostępnia swoich pilotów do wsparcia innego rodzaju wojny - chodzi o Hollywoodzką super produkcję, a dokładnie o film "Terminator: Ocalenie". W filmie przedstawiona została futurystyczna wojna maszyn z ludźmi o panowanie nad światem. Piloci występowali jako statyści na planie filmu, kręconego w hangarze lotniczym w bazie Flightline. "To naprewdę cool, uzbrojenie, maszyny, gwiazdy ... i przede wszystkim dużo zabawy" - tak o udziale w super produkcji wypowiada się członek 377-go Dywizjonu Logistycznego, który gra jednego z żołnierzy. Piloci przyznali, że przy kręceniu filmu jest dużo pracy, zbyt dużo. "To niesamowite, na przygotowanie się do 30-sekundowej sceny potrzeba kilku godzin pracy całego zespołu".

Kpt. Jennie Schoeck instruktor pilot A-10 Thunderbolt II z 358-go Dywizjonu w bazie Davis-Morthan w Arizonie pracowała u boku aktorki Moon Bloodgood, która zagrała pilota A-10 w filmie. "Pokazałam jej zachować się w kokpicie, a aktorka obserwuje to co zrobiłam" - przyznaje kpt. Schoeck. Aktorka była szczęścliwa z odbytego szkolenia "W każdej chwili można grać inną rolę, a pomoc pilotów przynosi ogromne korzyści. To sprawia, że na filmie wiesz co robić i dodaje odrobinę wiarygodności i realizmu do filmu".

Nie tylko gwiazdy kina korzystały z doświadczenia bazy lotniczej. Osoby zaangażowane w produkcję filmu również konsultowały się z siłami powietrznymi USA i wymieniały doświadczeniami. Producent James Middleton był bardzo zadowolony ze współpracy z bazą lotniczą - "Ci ludzie są bardzo pomocni i elastyczni, robią wszystko aby nam pomóc przy produkcji filmu."

terminator1
terminator
Tagged under

Related items (by tag)

back to top